Okazało się, że mój wywoływacz zdechł ostatecznie w oczekiwaniu na package porobiłem fotki moim aparatom.. może komuś się przyda .. chciałem też narysować do tego możliwe sposoby wkładania papieru ale było by już za dużo dobrego. Chciałem też połączyć nazwy z aparatami i zdjęciami, ale z tym też sobie dam spokój.. zwyczajnie.
Aparat panoramiczny, całkiem duży kąt widzenia, dwie komory na papier w tym jedna z niewiadomych powodów się zaświetla po bokach-górna, jak pomaluje go od środka to może będzie w porządku.
Ten mój ulubiony, bardzo prosty w budowie, szybko rozkładalny, ma dużo zastosowań bo wewnątrz można papier ustawiać w wiele różnych pozycji + gąbki blokuące żeby papier się nie przemieszczał.
Ten ma trzy otwory, jeden bardzo cienki drugi wręcz 4razy taki chyba nawet z milimetr ma więc obraz wychodzi dość dziwnie ale artystycznie ;p
trzeci jest na kancie, teraz nakleiłem filtr żeby zrobić pewne magiczne zdjęcie którego efektu nie poznam póki wywoływacz nie dojdzie pocztą..
Im mniejszy aparat - tym szybsze czasy można stosować czas naświetlania jest bardzo krótki, a ostrość całkiem całkiem jak na taki aparat, zrobiłem takich z koło 12 jak nie więcej, ostało mi sie ze 4 a reszta jeszcze wisi w terenie i się naświetla, niestety łapie światło po dłuższym trzymaniu na słońcu, zdecydowanie wole aluminiowe(żeby nie było wątpliwości to są takie małe puste opakowania po kliszach :)
Średnio udane coś, niestety nie używam zbyt często do fot raczej do testów jedynie, powstający obraz ma około 3cmx3cm chyba ze inaczej się włoży papier, postaram się bo przebudować w przyszłości lub zbudować podobny, bo nie poszło po mojej myśli..
Totalny niewypał.. chciałem stworzyć aparat rysujący panoramę 360stopni dookolną, miałem dużo problemów do pokonania, niestety nie udało się ze wszystkimi, u góry aparaty jest silnik który obraca kołnierz w ciągu minuty o jeden obrót - na kołnierzu szczelnie zamkniętym od środka - jest tylko jeden otworek przez który wpada światło, natomiast aby zapobiec nakładaniu się obrazu na siebie (w trakcie naswietlania owinietego papieru na czarny plastik-rdzeń- przed otworem zrobiłem szczelinę, niestety trochę się rozeszła no i się obraz ponakładał.. wydedukowałem że musi ona być węższa niż szerokość jednego ziarna na papierze.. bo potem obraz zeskanowałbym i rozciągnął :)
ale kurcze nic z tego bynajmniej narazie.. pozatym silnik ogranicza możliwość wyjścia w plener.. a przecież o to chodzi. To nic właścnie wymyśliłem drugi prostszy schemat a w głowie mam jezcze trzeci i będą następne ;p
- EDIT - ha! okazuje się że miałem rację, tylko nie dołożyłem szczeliny dodatkowej zawężającej za otworkiem+musze wyciagnac silnik i wstawic jakis inny i serwo przerobic żeby wolniej się kręcił..gdzieś miałem schemat do takiego spowalniacza obrotów na silnikach elektrycznych.. no i po drodze jeszcze opornik o zmiennej rezystencji i będzie tempomat ;) + zasilanie z koszyka. zrobiłbym solarne ale w polsce małe promieniowanie jest...
----
Andurino
(1)
AQQ
(1)
Architektura
(11)
Bike and Action Digital Video Camera problem
(1)
Chlorofil
(4)
Codzienność
(38)
DIY
(75)
enlarger 1
(1)
eX
(6)
Filmy
(5)
FLuorescentPigment
(2)
HD
(3)
HDR
(1)
HOST Mark I
(1)
ID method
(4)
II generation produtcs (someOfMyStudentWorks)
(1)
InfraRed
(1)
Inne
(2)
kont(rast)ury
(1)
Light Box
(1)
lightbox
(1)
Malowanie światłem
(14)
Nintendo Dual Screen Console Shell replacement
(1)
Pamiętnik
(17)
PC..
(25)
PINhole
(12)
Podróże
(7)
Props
(2)
ROBOTS!
(1)
s(w)Board
(3)
Sh(adow)Ex
(2)
SiS
(16)
speakerII
(1)
Szkice
(10)
TimeLapsy
(3)
tygrot
(1)
Unboxing
(4)
Wakacje z fotografią otworkową
(25)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz